فعالیت های عمرانی و فرهنگی

ورود به سایت

عملكرد معاونت عمران امامزاده قاسم ابن علي النقي (ع) -سال هزار و سیصد و هشتاد و نه

 ساخت ماکت حرم مطهر:

به منظور آشنایی زائران با سازه حرم مطهر ، ساخت ماکت طرح به ابعادm2×m2 آغاز گردید. این ماکت توسط خادمین افتخاری خواهر و برادر طی یک ماه آماده و درایام نوروز مورد بازدید زائران قرارگرفت .

·   نصب بنر طرح حرم مطهر به ابعاد 4 ×3 ویژه عید نوروز

·   نمایشگاه معاونت عمران

شامل طرح های سه بعدی حرم مطهر، ماکت،نمایش عملکردعمرانی حرم مطهر در سال 1388به روایت تصویر، بیلان کاری در سال 1388 و نصب بنرهای عمرانی و...ویژه ی زائران نوروزی

·   طراحی و چاپ پوستر همت مضاعف و کار مضاعف به تیتراژ 2000نسخه به ابعاد 50 × 35

·  نشست ماهانه ی مهندسین عمرانی آستان مقدس با مهندس طراح ،محاسب، ناظر، تاسیسات و مکانیک به منظور بالا بردن سطح کیفی ودقت عملکرد عمرانی آستان مقدس

·   کف سازی ضلع غربی وشرقی به منظور نشست شن های روان

 در این مرحله ابتدا ماسه های روان ،خاکهای اضافه توسط 6 دستگاه لودر جمع آوری و با بکارگیری 20 دستگاه کامیون باری طی 2500سرویس بارگیری شد .پس از آن بابکارگیری یک دستگاه ماشین آب پاش یک دستگاه گریدر و یک دستگاه غلطک کف سازی آغاز گردید.دراین مرحله بیش از500سرویس مخلوط جهت کف سازی مورد استفاده قرار گرفت.

·   احداث بلوار در ضلع غربی حرم مطهربه همراه فضای سبز

·  احداث بلوار در ضلع غربی حرم به متراژ 145 متر به عرض 5/1متر به منظور ایجاد فضای موقت برای نشستن زائران – پارکینگ – اجرای برنامه ها ، قدرت مانور عمرانی جهت تخلیه مصالح اعم از ماسه،شن بادامی ، شن نخودی و... برگزاری مراسم های شهرستانی و...اجرا و احداث گردید.

·  ر برج های نوری به منظور تامین نور فضای 32000 متری آستانه و رفاه حال زائران احداث گردید. برای هریک ازاین برج ها 8 عددپرژکتور 400 مورد استفاده قرار گرفته است.

·   بازدید مهندس شاغل در شرکت ساختمانی آلمان:

در تاریخ 8/2/89 شاهد حضور مهندس باسم زبیب ، یکی از مهندسین شرکت آلمانی در دبی بودیم. باسم زبیب در گفتگو با روابط عمومی حرم در خصوص سازه های ایرانی گفت : سازه های ایرانی با سازه های دیگر کشورها مثل دبی و لبنان و ... فرق دارد. سازه های ایرانی بیشتر به فنداسیون و مقاوم سازی اهمیت بیشتری می دهند ولی در دیگر کشورها به ظاهر ساختمان توجه بیشتری دارند. زیرسازی و مقاوم سازی از شاخصه های سازه های ایرانی است و در کل سازه های ایرانی منحصر به فرد است. وی در جواب سوال روابط عمومی حرم در خصوص علاقه وی به ایران با ذکر یک مثال گفت : من اگر به بازار بروم و چند نوع سیب باشد فقط به دنبال سیب ایرانی می گردم و در ادامه گفت : من ایران و ایرانیها را دوست دارم و رفت و آمد زیاد به ایران دارم. دوستان آلمانی من وقتی نگاه به پاسپورت من می کنند می گویند تو ایرانی هستی. وی در خصوص حضور خود در آستان مقدس عموی بزرگوار امام زمان (عج) فرمود : من خوشحال هستم از اینکه در این آستان مقدس شرفیاب شده ام و از اینکه مردم ارتباط نزدیک با ابن بزرگوار دارند خوشحال هستم و برای کارگروه عمرانی حرم آرزوی موفقیت دارم.

·  در روز چهارشنبه مورخه 8/2/1389 ریاست و معاونت شرکت مهندسان مشاور معماری و شهرسازی آستان قدس رضوی در حرم مطهر شرفیاب شده و از سازه حرم بازدید به عمل آوردند. در این نشست یک روزه برنامه های در حال اجرا و برنامه های عمرانی آینده حرم مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

·  بازدید مدیر کل محترم اوقاف و امور خیریه استان اصفهان حضرت حجت السلام و المسلمین اسدی  به همراه معاون محترم و مشاور مدیرکل و سر پرست اداره بقاع متبرکه جناب آقای امیدی از سازه حرم

·   اجرای ستون های فاز اول (ایوان شمالی)

·   اجرای ستون های فاز اول حرم(ایوان شمالی)شامل ستون های 60×60 و 50×50 طی 2مرحله انجام گردید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دلنوشته ها

گالری تصاویر